حقایقی درباره سرطان که لازم است بدانیم

۱ min read
cancer fact

سرطان یکی از علل اصلی مرگ و میر در جهان است. اما با شناخت صیحی از حقایقی درباره سرطان می توان تا حد زیادی از مرگ و میر ناشی از این بیماری جلوگیری کرد.

در سال ۲۰۱۵، ۸/۸ میلیون نفر در جهان به علت سرطان جان خود را از دست دادند. پیش بینی می شود در دو دهه آینده تا ۷۰%، موارد جدید ابتلا به سرطان افزایش یابد.

از سوی دیگر، هجوم اطلاعات زیادی در مورد علل ایجاد سرطان در شبکه های اجتماعی که ترکیبی از حقایق صحیح و باورهای غلط می باشد، می تواند گیج کننده و حتی گاهی وحشت آور باشد. مخصوصا اگر این عامل چیزی باشد که در زندگی روزمره مدام در مواجهه با آن قرار داریم.

check-fake-news

در مقابل تمام این باروها و اطلاعات نادرست، حقایقی درباره سرطان نیز وجود دارد که آگاهی از آن، موثرترین روش برای مبارزه با این بیماری است.

سبک زندگی سالم: یکی از حقایقی درباره سرطان که به آسانی قابل انجام است

تقریبا یک سوم مرگ های ناشی از سرطان در نتیجه ی ۵ الگوی نادرست رفتاری و تغذیه ای است. این الگوها شامل: شاخص توده بدنی (BMI) بالا، مصرف کم میوه ها و سبزیجات، نداشتن فعالیت بدنی، مصرف تنباکو و مصرف الکل.

به علاوه، نزدیک به ۳۰-۵۰ % سرطان ها با انتخاب شیوه زندگی سالم، از جمله عدم مصرف تنباکو و سنجش سلامت عمومی مثل ایمن سازی علیه عفونت های سرطان زا قابل پیشگیری هستند.

بدین ترتیب هر یک از ما به راحتی و با تغییر سبک زندگی به سوی یک زندگی سالم، می توانیم تا حد زیادی از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنیم.

Oncology providers urged to offer healthy life style advice

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *