آیا کاهش وزن ریسک سرطان را کاهش می دهد؟!

۱ min read
cancer and weight loss

مستندات قابل قبول زیادی درباره ارتباط سرطان و اضافه وزن وجود دارد. اما آیا میان کاهش وزن و ریسک سرطان هم ارتباطی هست؟

با توجه به اینکه مستندات قابل قبول زیادی درباره ارتباط سرطان و اضافه وزن وجود دارد، شایسته است افراد چاق یا دارای اضافه وزن که در حال کاهش وزن می باشند، مورد تشویق و حمایت کافی واقع شوند. چراکه اضافه وزن مادر بسیاری از بیماری های دیگر است و هر چه سریعتر باید کنترل شود.

Obesity-Cancer-Relationship

چگونه اضافه وزن باعث افزایش ریسک ابتلا به سرطان می شود?

با این حال، تحقیقات درباره چگونگی اثر کاهش ریسک سرطان با کاهش وزن محدود است. لکن شواهد در حال رشدی وجود دارد که نشان می دهد کم کردن وزن ریسک ابتلا به سرطان سینه (بعد از یائسگی)، فرم های مهاجم تر سرطان پروستات و همینطور احتمالا سایر سرطان‌ها را کاهش می دهد.

چگونه کاهش وزن منجر به کاهش ریسک سرطان خواهد شد؟

بعضی تغییرات که در بدن به عنوان نتیجه کم کردن وزن اتفاق می افتد، در واقع می تواند باعث کاهش خطر سرطان شود. برای مثال افراد چاق یا دارای اضافه وزن که عمدا اقدام به کم کردن وزن می کنند، سطح بعضی هورمون های مرتبط با سرطان مثل انسولین، استروژن و آندروژن ها را کاهش می دهند.

-Relationship-between-obesity-and-breast-cancer-Principal-mechanisms-through-which-the.

لازم به ذکر است صرف نظر از کاهش احتمالی خطر بیماری سرطان، داشتن وزن ایده آل فواید دیگری از جمله کاهش خطر بیماری های قلبی و دیابت را به همراه خواهد داشت. با این حال، بسیار مهم است فرآیند کم کردن وزن زیر نظر پزشک متخصص انجام گردد تا از پیامدهای احتمالی نامطلوب مثل کاهش سطح ویتامین و غیره جلوگیری گردد.

 

More Stories

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *