قوانین و مقررات بخش های مختلف برنامه KnowCancer

سرطان را شاید بتوان یکی از چالش های مهم نظام سلامت نام برد. بیش از ۲۵ میلیون نفر در دنیا با سرطان زندگی می کنند، سالانه بیش از ۱۱ میلیون نفر به این بیماری مبتلا می شوند و ۷ میلیون مرگ ناشی از سرطان اتفاق می افتد.

از سوی دیگر سرطان واژه ای است که حتی شنیدن آن بار روانی بسیاری را بر فرد و خانواده وارد می کند و به نوعی ترس ناشی از عدم شناخت صحیح آن، متاسفانه این بیماری را به بستری برای برخی از سودجویان تبدیل کرده است.

این در حالی است به راحتی می توان با آموزش و کسب آگاهی در برابر سرطان، این چالش بزرگ سلامت را به یک بیماری درمان پذیر معمولی تبدیل کرد. تنها کاری که باید بکنیم راهی برای کسب اطلاعات معتبر در زمینه سرطان می باشد.

مهم‌ ترین راهی که برای مبارزه و پیشگیری با این بیماری می‌ توان به کار برد، آموزش و کسب آگاهی در برابر آن است

برنامه KnowCancer با این هدف راه اندازی گردید تا محتوای پیچیده علمی معتبر در زمینه سرطان را به شکل محتوای قابل درک عموم جامعه تبدیل نماید.

برنامه KnowCancer شامل چند بخش می باشد:

۱.بخش تولید محتوا که خود دارای دو زیرمجموعه اصلی است:

۱-۱ دانشنامه فارسی سرطان که با تولید محتوای علمی به روز تلاش دارد در جهت ارتقای دانش عمومی سرطان گامی کوچک به سوی جامعه ای سالم و عاری از سرطان بردارد.

۱-۲. بخش اخبار سرطان نظیر معرفی مجلات و رویدادهای علمی حوزه سرطان، مراکز درمانی، انکولوژیست ها و روانشناسان، دارونامه سرطان

۲. بخش نظرات کاربران

در ادامه به صورت مختصر قوانین هر بخش ذکر می گردد

بخش محتوای علمی

تیم علمی برنامه KnowCancer متشکل از متخصصان علوم پایه و درمانی نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی محتواهای علمی به روز می کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و آخرین مقالات معتبر استفاده می نماید.

بی شک در دنیای علمی هیچ کس حتی بهترین پژوهشگران دانشگاه های برتر دنیا نیز نمی توانند تضمین کنند که مطالب علمی منتشر شده عاری از خطا باشد. اما ما در تیم علمی برنامه KnowCancer وجدان آسوده داریم که هر آنچه را در توان داریم برای اعتبار سنجی مطالب انجام خواهیم داد.

توجه: کلیه محتویات برنامه KnowCancer شامل قانون حق تکثیر شده و به KnowCancer تعلق دارد.

بخش نظرات کاربران

هدف از ایجاد بخش نظرات در برنامه KnowCancer قضاوت در مورد شخص، مرکز یا محصول خاصی نیست. بلکه تنها هدف، اشتراک گذاری تجربه افرادی ست که به نوعی به عنوان فرد مبتلا، خانواده فرد یا پزشک با این بیماری درگیر بوده اند.

بدیهی است بخش نظرات در برنامه KnowCancer با دیگر سایت ها و شبکه های اجتماعی متفاوت است. چراکه در این بخش، هر کاربر مجاز است آزادانه نظرات خود را به اشتراک بگذارد و نظرش را روی سایت مشاهده کند.

شاید در نگاه اول این کار عجیب به نظر برسد که در پلت فرم KnowCancer ابتدا پروسه تایید نظرات کاربری صورت نمی گیرد. حال آنکه روند معمول آن است که پس از غربالگری اولیه، تنها برخی نظرات در سایت ها به نمایش می آیند و بقیه حذف می شود.

علت تفاوت بخش نظرات KnowCancer چیست؟

در پاسخ به این ابهام باید گفت اولا برنامه KnowCancer در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشر شده در این قسمت، هیچ گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به هیچ وجه به معنی تایید توسط ما نیست و تنها بستری برای ارائه دیدگاه شخص افراد می باشد.

دوما همانطور که قبلا ذکر شد بار روانی سرطان بیش از خود سرطان مشکل زاست. لذا ما با فراهم آوری بستری آزاد برای بیان دیدگاه یا تجارب شخصی افراد در این رابطه، سعی داریم در راستای شنیدن دغدغه ها و مشکلات آن ها گامی بر داریم و همچنین با نشر دیدگاه آن ها اندکی از این بار روانی بکاهیم.

لذا از خواننده محترم تقاضا می شود، تنها این نظرات را اصل و پایه انتخاب و تصمیم گیری خود قرار ندهند و در صورت امکان در جهت همدردی و یا ارائه راه کار سازنده با فرد ارائه دهنده نظر همکاری نمایید.

در مقابل از نظردهندگان نیز درخواست داریم تا در هنگام ثبت نظر، جانب انصاف را رعایت کرده و با استفاده از ادبیات محترمانه و بدون برخورد شخصی یا توهین تنها از این بستر برای شنیده شدن صدای خود استفاده کنند.

همچنین افراد توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، را به هیچ وجه در نظرات خود ثبت نکنید. چرا که باعث بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن خواهید شد که از نظر اخلاقی کاری ناپسند می باشد.

به امیدی که روزی همه با هم در جهان عاری از سرطان زندگی کنیم.